Eskiden Cuba-Vietnam bayrakları ve Castro-Che-Ho şi minh flamaları taşırdı yoksul halk çocukları..

1924757_981295948566734_1139176486091248608_nABD’nin paralı askerleri PYD saflarında savaşıyor

ABD’nin Irak işgali sırasında ismini duyuran Blackwater’ın ya da geçtiğimiz yıllarda değiştirdiği isimle Academi’nin paralı askerlerinin Kobani’ye sevk edildiği öne sürüldü.

Batılı kaynaklar, hava ve kara harekatı için istihbari bilgi sağlamak üzere eski adı Blackwater olan Academi’den bir grup personelin Kobani’deki PYD saflarına katıldığını belirtti.

İddiaya göre Kobani’de çatışmaların başlaması ile birlikte bölgeden hava ve kara harekatı için istihbari bilgi sağlamak üzere Academi’den bir grup personel PYD saflarına katıldı.

PYD’ye yapılan silah yardımında da Academi grubunun görev aldığı söylendi.

BARZANİ’NİN GÖNDERDİĞİ SİLAHLARI ONLAR ULAŞTIRIYOR

Batılı kaynaklardan alınan bilgilere göre, Kobani’de çatışmaların başlaması ile birlikte bölgeden hava ve kara harekatı için istihbari bilgi sağlamak üzere Academi’den bir grup personel PYD saflarına katıldı. Takriben, beş haftadır devam eden çatışmalarda, içeriye yapılan silah yardımını da Academi grubundan personelin gerçekleştirdiği belirtildi.10686736_982675348428794_1473755601762855203_n

ABD’Lİ ASKERLER DAHA ÖNCE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Kobani’de daha önce ABD’li bazı askerler görüntülenmişti. BBC gibi yayın kuruluşları bu askerleri “tamamen gönüllü askerlermiş” gibi vermişti. Onlardan biri de Jordan Matson isimli Amerikalı askerdi. BBC’ye göre Matson, Amerikan ordusunda iki yıl görev yapıp ayrıldıktan yıllar sonra, askeri üniformayı bu kez Kuzey Suriye’de YPG için giymiş bir asker.

Kişisel nedenlerle ayrılmak durumunda kaldığı ABD ordusu için muharip göreve gitmemiş. Birkaç ay önce Chicago’dan İstanbul’a gitmiş; ardından da Diyarbakır üzerinden, önce Irak’a sonra da Kuzey Suriye’ye geçmiş. Blackwater’ın Irak’ta işlediği cinayetlerle ilgili ABD’de açılan bir davada konuşan şirketin bir çalışanı, şirketin kurucusu Erik Prince’in kendisini Müslümanları öldürmekle ve İslam inancını yeryüzünden silmekle görevlendirilmiş bir haçlı komutanı gibi gördüğünü söylemişti.

1234024_973066406056355_6162930641642664508_nPYD ; KOBANİ KAZANIRSA ABD KAZANIR
YPG Sözcüsü Polat Can’ın Radikal’e verdiği özel röportajdan..
Son birkaç gündür [ABD öncülüğündeki koalisyonun] hava saldırıları fazla ve etkili. Açık bir şekilde, eğer saldırılar iki hafta önce başlamış olsaydı IŞİD Kobanê’ye giremezdi diyebiliriz. Şehrin 10-15 km ötesinde IŞİD yenilgiye uğratılırdı ve şehir de savaş alanına dönmezdi böylece. . . .Koba…nê direnişinden önce de içinde Amerika’nın da olduğu birçok ülke ile ilişkilerimiz vardı. Birbirimiz tanıma, görüş alışverişinde bulunma vb. ilişkiler vardı. Kobanê’ye saldırılar gerçekleşince mevcut durumun aciliyeti nedeniyle var olan fikir alışverişleri pratik işbirliğine döküldü. Yani Kobanê’nin acil durumu bazı şeyleri hızlandırdı. Bu konuda hem koalisyon güçlerinin istekleri oldu, hem de bizim.

Eğer bir işbirliği söz konusuysa bu en çok zor günlerde, tarafların birbirlerine sahip çıkmasıyla olur. …şimdi uluslararası koalisyon güçleriyle birlikte hareket ediyoruz. Hem istihbarat olarak, hem askeri olarak, hem de hava saldırılarında direkt işbirliği halindeyiz. . . .
YPG ile uluslararası koalisyon arasında aracısız, direkt bir ilişki var.
YPG temsilcisi hava saldırılarının koordine edildiği operasyon merkezinde bizzat yer alıyor ve Kobanê’den gelen bilgileri aktarıyor ve saldırı aşamasında yer alıyor. Zaten YPG operasyon içinde yer almazsa, hava saldırılarının yapılması askeri açıdan mümkün değil çünkü savaş devam ediyor ve her saat başı değişen durum var alanda. . . .

Kobanê direnişinin kazanması, Kürdistan’ın, koalisyon ülkelerinin, Amerika’nın ve vicdan sahibi herkesin kazanması demektir diyebiliriz.

Eskiden Cuba-Vietnam bayrakları ve
Castro-Che ,Ho şi minh flamaları taşırdı yoksul halk çocukları..

Türkiye’ye giriş yapan peşmerge,
‘Biji Serok Obama’ sloganlarıyla karşılandı.
Kolumda ABD bayrağı,
ardımda silahlar, önümde ‘sömürgeci TC’ güvenliği…
bu tabloyu eleştirenler ırkçıdır, faşisttir, barış düşmanıdır..
yaşasın barış için emperyalizm..!

Sahiplerini tanıyorlar!