Seni Hep Devrimci Umudunla Gülüsünle Hatirlayacagiz..

182563_672759252753740_805654812_n

EMEP’in 1 Mayıs İzmir Saldırısı

BASINA VE DEVRİMCİ KAMUOYUNA,
Halkın Kurtuluşu Gazetesi Taraftarları’na yönelik faşist ve alçakça saldırıyı kınıyoruz!
1 Mayıs birlik mücadele ve dayanışma gününde, örgütlü ve önceden hazırlıklı oldukları anlaşılan EMEP mensubu bir grup, ellerinde çelik coplarla ve kalaslarla; yürüyüş halindeki kortejimize saldırı düzenlemişlerdir. Onurla taşıdığımız devrimci önderlerimize ait Erdal EREN, Deniz GEZMİŞ, Yusuf ASLAN, Yusuf Metin ve İmran AYDIN’ın fotoğraflarını yırtarak, megafonlarımızı kırarak, pankart ve flamalarımızı parçalayarak; bu güne kadar bir tek faşiste tek bir tokat atmaktan bile imtina eden bu siyasi partinin bir grup adamı; biz devrimcilere saldırarak, “sizi alana sokmayacağız”, “hepinizin tek tek fotoğraflarını çektik, hedefimizsiniz” gibi tehditler savurup, küfürler ederek, Kantar Polis Karakolu’nun önünde konuşlanmış polislerin gözü önünde ve bu polislere 20 metre mesafede saldırmışlardır. Kortejimizi, ellerindeki çelik coplarla ve kalaslarla kudurmuşçasına; büyük kin, nefret ve öfkeyle, özellikle hedef seçtikleri bazı arkadaşlarımızın canına kast ederek, ölümüne kafasını kırmışlardır. Gazetemiz imtiyaz sahibi Zeki Irmak’ı direkt hedef alarak hastanelik etmişlerdir. Şehir dışından gelen bir başka arkadaşımız ise Üniversite Hastanesi Kardiyo bölümünde gözlem altındadır. Kortejimizde yer alan arkadaşlarımızı şiddetli tehditlerle, küfürlerle korteji terk etmeye zorlamışlar; 1 Mayıs alanına girerlerse, bunun sonunun ölümlere gideceğini haykırarak, arkadaşlarımızı yıldırmaya çalışmışlardır.
Bu anlayışın devrimci mücedeleye, hangi çatı altında olursa olsun katılımı engellemek için, faşistlerin seçtiği yol ve yöntemden hiç bir farkı yoktur.
Kortejimizin, devletin kolluk kuvvetlerinin olası saldırısına karşı aldığı güvenlik; böyle bir saldırıya karşı geçerli değildi. İşin traji-komik yönü, bu bayların işçi bayramı hazırlıklarımıza ve değerlerimize saldırırken, “emir aldım, bırakamam” ifadeleridir. Bu saldırı, münferit ya da kontrolden çıkmış bir grup partilinin saldırısı değildir, sorumlusu bir kurumdur.
Emeğin ve emek güçlerinin, birlik ve dayanışma içinde olmaları gereken böyle bir günde adı ‘Emek’ olan siyasi parti grubunca yapılan faşist, pusucu ve alçakça saldırıyı; devrimci-demokrat basın ve kamuoyu ile paylaşıyor, devrimci dayanışma tavrıyla hareket etmeye ve kitlemize yönelik saldırıyı kınamaya çağırıyoruz.
181433_672775032752162_444037138_n
Hiç bir saldırı, biz devrim ve sosyalizm bilincini eyleme taşıyan devrimcileri yıldıramaz, yıldıramayacaktır. Biz, inandığımız yolda sonuna kadar yürümeye kararlıyız. Halkın Kurtuluşu Gazetesi Taraftarı olan bizler; onurlu, inatçı, sabırlı ve dirençli devrimci komünistleriz. Bu inancımızla, sonucu ne olursa olsun diyerek; ölüm tehditlerine inat alana sloganlarımızla, coşkumuzla ve bitmez inacımızla, devrimci dayanışma içindeki yapı ve sendika gruplarınca sarmalanarak, çoğalarak girdik.
Daha önce benzer saldırılar olmuş ve bizler “bir tek arkadaşımızın dahi burnu kanarsa, bunun hesabını sorarız” demiştik. Sözümüzü bir kez daha hatırlatır, bilgilerine sunarız.
Devrimci kamuoyunu bu saldırıyı kınamaya ve gazetemizle dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.
SUSMAK, ONAYLAMAKTIR!
HALKIN KURTULUŞU ENGELLENEMEZ!
FAŞİZME ÖLÜM, HALKA HÜRRİYET!
KAHROLSUN FAŞİST DİKTATÖRLÜK! HALKIN KURTULUŞU GAZETESİ
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
H.Zuhal GÖKTEPE
Basın açıklamamız sırasında, EMEP’lilerin yaraladığı arkadaşlarımızdan İBRAHİM KUTLUAY’ı yitirdiğimizin bilgisini aldık.
SÖZ BİTTİ! HESABI SORULACAK!
HALKIN KURTULUŞU BASIN BİLDİRİSİ
Yoldaşımız İbrahim Kutluay 1 Mayıs alanın da uğradığı saldırı sonucu hastaneye kaldırıldı ve yaşamını yitirdi.Saldırıyı gerçekleştiren aşağılık tertipçiler utanmadan şimdide kamuoyunu yanıltmaya, yoldaşımız sanki doğal bir biçim de evinde yaşamını yitirmiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Devrimci kamuoyunun aklına ve sezgilerine güveniyoruz ne var ki kısa sürelide olsa bir karışıklığa izin vermemek adına bu notu iletmeyi gerekli bulduk.Yoldaşımızın maruz kaldığı saldırı büyük bir tesadüf eseri orada bulunan ve genel olarak 1 mayıs kortejlerini görüntülemeye çalışan yerel bir internet sitesi sahibi tarafından an be ana videoya kaydedilmiştir saldırgan güruhun hangi kasıtla geldiği nasıl saldırdığı İbrahim abinin saldırıları nasıl savuşturmaya çalıştığı açık olarak görülmektedir.Site İzmir in Gaziemir ilçesinden yayın yapan ‘GAZİEMİR NET’ adlı sitedir.İbrahim abinin o arbede içerisinde fenalaştığı yoldaşlarımız tarafından aceleyle en yakın hastaneye kaldırıldığı herkes tarafından görülüp bilinmektedir. Saldırıya en yakın tanık İHD İzmir gönüllüleridir saldırgan gurubu durdurmak için yoğu çaba harcadıkları herkesin malumudur.Kamuoyunun bilgisine sunarız.

13102672_1331471153549210_4516092499150974985_n