AKP hükümeti’ne Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu

İstanbul ve Ankara’da başlatılan yolsuzluk operasyonunda Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar’ın oğlunun da gözaltına alındığı iddia ediliyor.İstanbul’daki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, uluslararası haber ajansları tarafından da duyuruldu.
Haberi ilk geçen ajans Reuters oldu.
REUTERS: Türk polisi, kamu ihalelerine ilişkin rüşvet iddialarıyla ilgili bir soruşturma kapsamında ünlü işadamları dahil 18 kişiyi gözaltına aldı.
Hürriyet gazetesinin internet sitesinin bildirdiğine göre, İstanbul’da şafak baskınları düzenleyen polisin gerçekleştirdiği operasyonun diğer bölgelere de yayılması bekleniyor.

17_aralikin_kendisi_degil_karikaturu_yargilaniyor_h19955Hürriyet ve diğer gazetelerin siteleri, gözaltına alınanlar arasında İçişleri, Ekonomi ve Çevre Bakanlarının oğullarının da bulunduğunu belirtti.

Polis, haberlerle ilgili yorum yapmayı reddediyor.

WALL STREET JOURNAL: Türk polisi yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, İstanbul’da aralarında ünlü işadamlarının da olduğu 22 kişiyi gözaltına aldı.
Ağaoğlu Grup’tan yapılan açıklamada, inşaat kralı Ali Ağaoğlu’nun gözaltına alınmadığı, ifade vermek üzere polis tarafından çağrıldığı belirtildi.page_17-aralik-sorusturmasina-takipsizlik-verildi_440854967

Bugün televizyonu ve Radikal gazetesi, polisin, dört bakan oğlunu da gözaltına aldığını bildirdi. Teyit edilemeyen haberlerde, Türkiye Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da gözaltına alınanlar arasında olduğu belirtildi.

AFP: Polis İstanbul ve Ankara’daki çok sayıda eve baskın düzenleyerek, aralarında üç bakan oğlu da bulunan 20′den fazla kişiyi gözaltına aldı.
Gözaltına alınanlar arasında tanınmış işadamları ve devlete bağlı Halkbank’ın genel müdürü dahil bürokratlar da var.